Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Zamestnanci nemocnice

MUDr. Martin Takáč

MUDr. Martin Takáč

zástupca primára oddelenia všeobecnej a úrazovej chirurgie

MUDr. Martin Takáč  sa narodil v Prešove. Študoval na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Po absolvovaní vysokoškolského štúdia v roku 2003 najprv začínal ako všeobecný chirurg v nemocnici Teplice v Českej republike, kde ho zaujala oblasť úrazovej chirurgie, na ktorú následne nadviazal v Traumacentre v Ústí nad Labem. V rámci ďalšieho profesijného rastu pracoval na traumatologicko-ortopedickej klinike v Trnave a neskôr na oddelení úrazovej chirurgie v Nemocnici Nové Zámky. V roku 2010 absolvoval špecializačnú skúšku v odbore úrazová chirurgia. Postupne absolvoval špecializačné kurzy v odbore na úrovni AO Masters. Pravidelne sa zúčastňuje na odborných podujatiach doma aj v zahraničí.

MUDr. Martin Takáč sa môže okrem iných profesijných úspechov pochváliť tým, že ako prvý na Slovensku použil biovstrebateľnú skrutku k operačnému riešeniu zlomeniny predpriehlavkovej kosti nohy. Podobne túto skrutku implantoval aj ďalšiemu pacientovi so zlomeninou vretennej kosti.  Za tento operačný výkon bol nominovaný do ankety Top inovácie v medicíne za rok 2017 v odbore chirurgia.

„Fínske skrutky sú alternatívou klasických oceľových alebo titanových skturiek u vybraných indikácií a do dvoch rokov sa vstrebú. Sú preto optimálne na fixáciu kostných fraktúr, osteotómií, artrodéz, kostných štepov a osteochondrálnych fraktúr. Biovstrebateľnosť znižuje riziko dlhodobých komplikácií“.