Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Oznam pre darcov krvi

27.3.2020

HEMATOLOGICKO-TRANSFUZIOLOGICKÉ ODDELENIE VŠEOBECNEJ NEMOCNICE S POLIKLINIKOU LEVOČA, a. s. PROSÍ DARCOV KRVI O ÚČASŤ NA ODBEROCH Z DÔVODU VŠEOBECNÉHO NEDOSTATKU TRANFÚZNYCH PRÍPRAVKOV, A TO KAŽDÝ UTOROK A ŠTVRTOK.

Vzhľadom na momentálnu epidemiologickú situáciu Vás taktiež prosíme o telefonické ohlásenie záujmu o odber na tel. č.: +421 53 3913 370 alebo +421 53 3913 375.

Následne budete objednaný na konkrétny termín odberu, aby sme v zariadení predišli zhromažďovaniu väčšieho počtu osôb na odberovom mieste. Pre darcov platí, že posledných 14 dní sa nesmeli vrátiť zo zahraničia, pracovať v zahraničí, byť v kontakte s osobou, ktorá sa vrátila zo zahraničia alebo ktorá má prejavy ochorenia respiračného systému, či telesnú teplotu nad 36,9°C. Zároveň samotní darcovia nesmú mať posledných 14 dní  prejavy ochorenia respiračného systému, resp. telesnú teplotu nad 36,9°C. Do priestorov hematologicko-transfuziologického oddelenia bude umožnený vstup len s osobnými ochrannými prostriedkami, tj. tvárovou maskou, prípadne respirátorom.

Ďakujeme za pochopenie.

Kolektív hematologicko – transfuziologického oddelenia VNsP Levoča, a. s.